Andragoški center Slovenije

Andragoški

Prekoči do vsebine

a/a

14. 8. 2024

Ministrstvo za kohezijo in regionalni razvoj je odobrilo evropska sredstva za projekt »Krepitev vseživljenjskega učenja«

Andragoški center Slovenije (ACS) je pripravil projekt »Krepitev vseživljenjskega učenja«. Namenjen je izboljšanju dostopa do izobraževanja odraslih in povečanju njihove vključenosti v vseživljenjsko učenje v Sloveniji. Projekt podpira poslanstvo ACS, ki si prizadeva za pravično, dostopno in kakovostno izobraževanje vseh odraslih. S tem se želi povečati splošno zavedanje o pomenu vseživljenjskega učenja, kar bo prispevalo k izboljšanju kompetenc odraslih za delovanje v sodobni družbi.

Kolaž fotografij skupin, ki se učijo: starejši se učijo računalništva, skupina žensk se uči presajati orhideje, vse generacije skupaj kuhajo.

Projekt primarno naslavlja izobraževalce, ki izvajajo razvojno in strokovno-izobraževalno delo z odraslimi, še posebej z ranljivimi ciljnimi skupinami. Rezultati razvojnega dela projekta bodo neposredno koristili tudi načrtovalcem izobraževalnih politik, socialnim partnerjem in ranljivim skupinam odraslih.

Projekt se osredotoča na štiri glavne vsebinske sklope:

Kolaž fotografij skupin, ki se učijo: starejši se učijo računalništva, skupina žensk se uči presajati orhideje, vse generacije skupaj kuhajo.

V projektu bomo razvili dva javno veljavna programa in več usposabljanj ter pripravili učna gradiva, vključno z izobraževalnimi filmi, podkasti in spletnimi orodji.

Projekt bomo izvedli v Programu evropske kohezijske politike v obdobju 2021–2027 v Sloveniji, prednostna naloga »Znanja in spretnosti ter odzivni trg dela«. Zasleduje specifični cilj »Spodbujanje vseživljenjskega učenja, zlasti prožnih možnosti za izpopolnjevanje in prekvalifikacijo za vse, ob upoštevanju podjetniških in digitalnih veščin, boljše predvidevanje sprememb in zahtev po novih veščinah na podlagi potreb trga dela, olajševanje prehodov med delovnimi mesti in spodbujanje poklicne mobilnosti«.

Za projekt v vrednosti 5 milijonov evrov bo Evropski socialni sklad plus prispeval 3,35 milijona evrov.

© 2024 Andragoški center Slovenije. Vse pravice pridržane.

Avtor: Creatim

Skip to content